Automatyczny stół konferencyjny w Mikrostyku

Nasz nietypowy stół konferencyjny, który rozsuwa się automatycznie  i skrywa w sobie wiele innych funkcji, które można odkryć tylko poprzez złożenie wizyty w naszej sali konferencyjnej.
Więc nie przegap okazji i odwiedź nas jak najszybciej 🙂
Zapraszamy do Mikrostyku w każdej chwili.

 

Czytaj więcej

Wciskarka ferrytu w konektor z testem obecności

Nasz ostatni projekt dla klienta, który dostarcza produkty do branży medycznej to automat do montowania tulejki w konektor z ferrytu. Urządzenie to o niewielkich gabarytach posiada wiele układów, które usprawniają proces wciskania i testowania poprawności aplikacji tulejki.

Na układzie z kołem obrotowym następują prace połączeniowe oraz ostateczne sprawdzenie detali. Konektory i tulejki dostarczane są do koła z koszy cylindrycznych za pomocą podajników wibracyjnych. Już na kole, po podaniu konektora, dochodzi do wcisku tulejki.

 

Kontrolne systemy wizyjne

Weryfikacja skuteczności odbywa się już za pomocą zainstalowanej kamery optycznej. Ta, w kolejnym etapie produkcji, sprawdza poprawność włożenia danego elementu oraz jakość wciśniętej tulejki. Na kolejnym kroku produkcji na kole obrotowym odbywa się jeszcze dodatkowa selekcja najmniejszych detali i ostateczne odrzucenie tych, które budzą wątpliwości. Wydajność kamery optycznej pozwala oszacować kolejny element co sekundę.

Przed testami jakości kamera stosowana przez MADevice otrzymuje wzorzec – idealnie wykonany element, który jest zgodny ze wszystkimi normami jakości założonymi przez producenta. Za poziomie zaawansowanej optyki dochodzi do ciągłego porównywania kolejnych części z pierwotną. Materiały odbiegające od wzoru zostają odrzucone – zadba o to system zintegrowany z kamerą optyczną.

Technologia ta charakteryzuje się prostotą obsługi i pełną robotyką, a przy tym sporymi możliwościami identyfikacji, analizy, śledzenia jakości poszczególnych komponentów w całym procesie produkcyjnym.

Gdzie jeszcze stosować kontrolne systemy wizyjne?

Nowoczesne technologie wizyjne – zarówno standardowe jak i 3D – znajdują coraz szersze zastosowanie w automatyce produkcji oraz logistyce. Niepodważalną zaletą układów kamer optycznych jest ich uniwersalność oraz wszechstronność. System wizyjny stworzony na bazie tych urządzeń nie ma ograniczeń. Skutecznie weryfikuje stan każdego tworzywa o dowolnych gabarytach, kształtach i technologii wykonania. Stosuje się je w kontroli jakości, pozycjonowaniu robotów, odczycie kodów kreskowych i graficznych oraz alfanumerycznych, a od niedawna – w systemach bezpieczeństwa pracy.

Są jednak branże, w których zagwarantowana ich działaniem precyzja jest szczególnie istotna. Systemy wizyjne sprawdzą się przede wszystkim w przypadku stanowisk produkcyjnych wymagających nieustannej kontroli detali. Umożliwiają kontrolę poprawności montażu, trwałość wykorzystanych materiałów, eliminację wadliwych wyrobów, co z kolei zmniejszy koszty potencjalnych reklamacji.

Według szacunków producentów, około 20 proc. systemów wizyjnych używanych w obecnie produkcji, wykorzystywanych jest przez szeroko rozumiany przemysł motoryzacyjny. Dotyczy to nie tylko fabryk stricte samochodowych, ale i przedsiębiorstw zajmujących się podzespołami i akcesoriami. Systemy wizyjne chętnie stosowane są również w przemyśle szklarskim, gdzie równie istotna jest szybka reakcja na błędy produkcyjne zagrażające życiu lub zdrowiu użytkowników. Korzysta się z nich coraz chętniej także w branży spożywczej – umożliwiają kontrolę zapakowania towaru.

 

Kamery kontrolne idealnie wpasowują się w rozwiązania kontroli jakości większości towarów konsumpcyjnych oraz opakowań, a łatwy interfejs zapewnia bezproblemowe uruchomienie oraz obsługę. Naturalnym kierunkiem jest ciągła poprawa osiąganych parametrów, głębszy stopień zautomatyzowania – a więc jeszcze bardziej czułe urządzenia o rosnącej rozdzielczości i możliwości szybkiego transferu obrazu.

Wszystko zmierza do jednego: takiego stopnia porównania każdego elementu z jego pierwowzorem, by ten był odzwierciedleniem stuprocentowym.

Czytaj więcej
madevice_kids

Ferie zimowe w Mikrostyku

Nie testujemy maszyn na dzieciach! 😉 ale oto dowód na to, jak proste w obsłudze i bezpieczne są nasze automaty. Mała Helenka z radością uruchomiła proces nanoszenia grafiki na plastik metodą hot foil i wyprodukowała sobie wizytówkę, na urządzeniu zaprojektowanym i wyprodukowanym przez MADevice. Tak właśnie urozmaiciliśmy program ferii zimowych dla dzieciaków w naszym mieście.

https://www.youtube.com/embed/OfhyRrkSDZ8

Czytaj więcej
logo fundacja

Fundacja STACJA MIKROSTYK

W celu efektywniejszego zarządzania dobroczynną polityką Mikrostyku powołana została fundacja Stacja Mikrostyk. Jest to przełomowy moment w funkcjonowaniu Mikrostyku, który bez porównania zmieni bieg naszej działalności w ramach strategii biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Ta innowacyjna instytucja zapoczątkowała również w wyniku naszej współpracy z partnerem społecznym – Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych Gniew, które od dwóch lat wspiera nas na drodze do bycia przedsiębiorstwem wrażliwym i odpowiedzialnym społecznie.

Ideą nadrzędną Fundacji jest realizacja, inicjowanie i prowadzenie innowacyjnych działań społeczno-kulturalnych. W związku z tym jesteśmy w fazie rozwoju i przygotowania pewnego dużego projektu w Gniewie, który z pewnością zaskoczy naszą lokalną społeczność. Ponadto będziemy realizować inne projekty wokół tematów ekologii, edukacji i wsparcia społecznego.

Czytaj więcej
gala_evening

Mikrostyk nagrodzony tytułem firmy wrażliwej społecznie

Dnia 1 marca podczas gali Pracodawców Pomorza Mikrostyk otrzymał wyjątkową nagrodę – tytuł Przedsiębiorcy Odpowiedzialnego i Wrażliwego Społecznie. Zostaliśmy wyróżnieni  wśród wielu firm, między innymi za współpracę z sektorem społecznym, działania na rzecz pracowników, długoletnie projekty społeczne i edukacyjne. Wielkie dzięki wszystkim, którzy wspierają Naszą firmę. Ten sukces ma wielu ojców 🙂

„Bardzo Nas cieszy fakt, że Gniew został zauważony na terenie województwa Pomorskiego. Gdyż to właśnie Nasze miasto jest źródłem naszego sukcesu. Mikrostyk o zasięgu globalnym czerpie całą swoją energie, innowacyjność z rynku lokalnego. Bez naszych pracowników, partnerów lokalnych funkcjonowanie w bardzo restrykcyjnym i wymagającym świecie przemysłu byłoby nie możliwe. Inicjując strategię biznesu społecznie odpowiedzialnego to przedsięwzięcie  dla każdej firmy, a statuetka ta jak i znalezienie się w gronie pozostałych laureatów, którzy odnoszą sukcesy nie tylko na tym polu jak też są większymi graczami na rynku niż my, to dowód na to, że nasze starania osiągają coraz lepszą jakość, większy zasięg, wyższy pułap.”- Bartłomiej Anusiak, prezes Mikrostyku.

 

Czytaj więcej

Tester wytrzymałościowy dla branży automotive

MADevice został zaproszony do stworzenia projektu dla branży automotive. Nasze nowe urządzenie  sprawdza czy komponent, którym jest przegroda samochodowa zdaje sprawdzian wytrzymałościowy. Test polega na zadaniu w określonym czasie odpowiedniej siły na materiał, w celu ustalenia jak bardzo jego powierzchnia zostanie zniekształcona. Najważniejsze podzespoły w tym procesie to czujnik tensometryczny i servo napęd. Urządzenie na panelu operatorskim wyświetla poglądowe wyniki testów na wykresach w osi XY (czas/ siła i droga/siła) oraz generuje pliki do odczytu w excelu z danymi zapisu co 100 ms.
Testy wytrzymałościowe wykażą, czy potrzebne są zmiany konstrukcyjne w danym komponencie.

 

Czytaj więcej

Mikrostyk na 7 Forum Inicjowania Rozwoju

„Różnorodność w firmie powinna być na poziomie kompetencji a nie na poziomie wartości” ” to tylko jeden z bardzo ważnych cytatów prof. Andrzeja Blikle, który padł w trakcie 7 FORUM INICJOWANIA ROZWOJU. Wydarzenie to jest największym na Pomorzu spotkaniem przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu i samorządu dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Mikrostyk poproszony został do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, i to w roli eksperta oraz praktyka. Zaproszenie to było dużym wyróżnieniem i bardzo miłym zaskoczeniem.

Agata Saniecka, specjalista ds. marketingu i komunikacji w Mikrostyku poprowadziła warsztaty na temat wdrażania CSR w firmie, opowiedziała o naszych dobrych praktykach z zakresu pracy, o tym, jak trafiliśmy do grona firm i organizacji, które stawiają na wizję i wrażliwość.

Czytaj więcej

Automat do procesu wiercenia – Projekt Madevice

Wyzwanie, którego nasza załoga musiała się podjąć to zapewnienie precyzji w procesie obróbki elementu z tworzywa sztucznego. W elemencie tym wykonanie sześciu nawiertów w jednej osi nie jest osiągalne w trybie manualnym.

Nasze rozwiązanie to automat z wbudowanym łożem, na którym umieszcza się komponent do obróbki. Po uruchomieniu maszyny automatyczny docisk  stabilnie przytrzymuje element, po czym z dwóch stron równolegle i precyzyjnie wykonywane są dwa nawierty, przecinające w jednej linii po trzy ścianki produktu.

Czytaj więcej

Nowe inwestycje w firmie

Mikrostyk poczynił kolejną inwestycję w modernizację i rozbudowę swojego parku maszynowego, zwiększającą moce przerobowe i dająca większe możliwości kreatywności w tworzeniu prototypów produktów dla naszych Klientów.

Nowa, kolejna tego typu prasa rewolwerowa na naszym wydziale Punching&Bending -Euromac MBX-12 1250/30-2500 wyposażona jest w system hydrauliczny – serwoelektryczny. Unikalny system hybrydowy, nazywany Flex posiada moc hydrauliki w połączeniu z dokładnością sterowania elektrycznego. Jest to prasa o sile wykrawania 30 T umożliwiająca obróbkę blach o grubości od 0,5 do 6 mm. Zakres obróbczy w osiach X, Y – 1250 mm x 2500 mm, zakres obróbczy X,Y, Y: jedna repozycja 5000 mm, dokładność pozycjonowanie +/- 0,1.

Dodatkowo zainwestowaliśmy w doskonalenie procesów produkcyjnych. Wyposażyliśmy tłocznię w komparator Equator, urządzenie do niestandardowej kontroli wymiarowej, które umożliwia sprawdzanie wielu różnych komponentów przez operatora, w toku procesu produkcyjnego. Stosowanie tej nowoczesnej maszyny poprawi wydajność i zredukuje ilość braków.

Czytaj więcej

Mikrostyk z certyfikatem IATF

Dostosowując się do wymagań nowego standardu jakości w branży motoryzacyjnej,  MIKROSTYK S.A. zaktualizował swoje wewnętrzne procedury i pozytywnie przeszedł audyt, ostatecznie uzyskując certyfikat IATF 16949: 2016. Tego lata dokonaliśmy także audytu normy ISO 9001: 2015, który również zakończył się pozytywną certyfikacją.

Czytaj więcej