Mikrostyk dba nie tylko o relacje ze swoimi klientami oraz dostawcami i rozwój pracowników. Czujemy się obywatelem społeczności lokalnej, który uczestniczy w jej życiu, wspiera działania i dba o jej interesy. Nasze działania biznesowe mają na celu wartości społeczeństwa, ochroną środowiska. Udzielamy wsparcia pobliskim organizacjom i instytucjom użyteczności publicznej i poczuwamy się do zbiorowej odpowiedzialności.

Pobierz strategię CSR w pliku pdf

Mikrostyk na 7 Forum Inicjowania Rozwoju

„Różnorodność w firmie powinna być na poziomie kompetencji a nie na poziomie wartości” ” to tylko jeden z bardzo ważnych cytatów prof. Andrzeja Blikle, który padł w trakcie 7 FORUM INICJOWANIA ROZWOJU. Wydarzenie to jest największym na Pomorzu spotkaniem przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu i samorządu dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Mikrostyk poproszony został do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, i to w roli eksperta oraz praktyka. Zaproszenie to było dużym wyróżnieniem i bardzo miłym zaskoczeniem.

Agata Saniecka, specjalista ds. marketingu i komunikacji w Mikrostyku poprowadziła warsztaty na temat wdrażania CSR w firmie, opowiedziała o naszych dobrych praktykach z zakresu pracy, o tym, jak trafiliśmy do grona firm i organizacji, które stawiają na wizję i wrażliwość.

Czytaj więcej

WYNIKI KONKURSU STYPENDIALNEGO II edycja

Dziękujemy za złożone wnioski, gratulujemy młodzieży ambicji oraz  świetnych wyników w nauce, a rodzicom- zdolnych dzieci 🙂

Wyniki kształtują się następująco:

Stypendium na drugi semestr bieżącego roku szkolnego otrzymują:

150 zł miesięcznie

 1. Mateusz Byzdra
 2. Marta Krzyżanowska
 3. Natalia Rus
 4. Agata Górska

100 zł miesięcznie

 1. Daria Knitter

GRATULACJE!

Szczegóły zostaną ustalone wkrótce wraz z Pracownikami. Zachęcamy do kontaktu z Agatą Saniecką.

Czytaj więcej

II Konkurs Stypendialny „Perspektywy” dla Dzieci Pracowników

Z radością ogłaszamy drugą edycję konkursu stypendialnego dla dzieci Pracowników firmy Mikrostyk S.A.

Zgłoś swoje dziecko do Konkursu Perspektywy!

Stypendium przyznane zostanie maksymalnie 5 uczniom, którzy na wniosku uzyskają największą ilość punktów i przysługiwać będzie na okres drugiego semestru bieżącego roku szkolnego. Wszystkie formularze oraz Regulamin znajdują się poniżej. W zapoznaniu się z tematem pomoże Państwu ta Prezentacja: Najważniejsze informacje PERSPEKTYWY

Do ściągnięcia:

Regulamin PERSPEKTYWY 2018

zał 2. zaświadczenie zaangażowanie

zał 1. wniosek

zał 3. Esej – odpowiedź na pytanie

zał 4. zgoda na przetwarzanie danych

Czytaj więcej

Nasze MIKRO INNOWACJE

Nasz konkurs grantowy na innowacje społeczne w gminie Gniew doczekał się drugiej edycji. Program ten w 2017 roku zainicjowało partnerstwo Mikrostyk i Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.

Tym razem wyłoniliśmy dwóch zwycięzców – Ochotniczą Straż Pożarną w Jeleniu oraz Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego. Każdy z wnioskodawców wskazał problem społeczny, którego rozwiązania chciałby się podjąć. Kibicujemy grupom i czekamy na rozwój projektów oraz efekty.

Partnerstwo Mikrostyku i Stowarzyszenia CAG rozwija się i nieustannie pracuje nad kolejnymi ciekawymi i pionierskimi projektami, o których będziemy na bieżąco informować. Już teraz zdradzamy, że dotyczą one oferty kulturalnej w naszym mieście, nietypowym projektem ekologicznym oraz nowego podmiotu NGO. Nasze wspólne działania doceniane są wśród działaczy sektora organizacji pozarządowych.  Jako praktycy w dziedzinie aktywizacji i rozwoju, zaprezentujemy swoje case study oraz cenne know how podczas warsztatów Konferencji Forum Inicjowania Rozwoju 25 października br w Centrum Hewelianów w Gdańsku. Zaproszono nas do poprowadzenia tego warsztatu, co stanowi duże wyróżnienie spośród pomorskich partnerstw.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu Mikro Innowacje

Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 22 sierpnia br. Obrady były długie i burzliwe, ostatecznie ustalone zostało, że dwa wnioski otrzymują wstępną, pozytywną opinię – STOP przekłamanej rzeczywistości oraz Defibrylacja bez granic. Laureaci zostali zaproszeni do spotkania podczas drugiego etapu obrad.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i udział, doceniamy każde pomysły- nawet te, które ostatecznie nie zostały zawnioskowane, niestety :).

Do zobaczenia w przyszłej edycji!

Czytaj więcej

Konkurs Mikro Innowacje- terminy!

UWAGA! 3 ważne komunikaty dla zainteresowanych konkursem Mikro Innowacje:

 1. Przedłużamy termin składania wniosków do 6 sierpnia
 2. Jutro, tj 10 lipca o 17:00 w siedzibie Mikrostyku spotkanie informacyjno-warsztatowe dla zainteresowanych.
 3. Kolejne spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca, godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew
Czytaj więcej

Ogłaszamy Konkurs na Mikro Innowacje

Partnerstwo INNO-GNIEW (Spółka Mikrostyk Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew) zapraszają wspólnie każdego – fundacje, stowarzyszenia, grupy inicjatywne oraz każdą osobę, która ma pomysł i wie, jak go zrealizować – do wzięcia udziału w konkursie MIKRO INNOWACJE 2018.

Jeżeli dostrzegasz jakiś problem społeczny, który od wielu już lat nie został rozwiązany a właśnie WY macie pomysł co zrobić żeby było lepiej – opiszcie to i wygrajcie nawet 10000 zł na realizację tego działania.

Innowacje mogą być w każdej dziedzinie życia – edukacji, sporcie, kulturze, opiece społecznej. Najważniejsze, żeby rozwiązywały w nowy sposób stare problemy.

Masz już jakiś pomysł? A może potrzebujesz inspiracji? Chcesz wiedzieć więcej o konkursie i innowacjach społecznych? – Wkrótce wyznaczymy terminy spotkań informacyjnych i warsztatów.

Już teraz zachęcamy do kontaktu: 512 970 883.

TERMIN ZGŁASZANIA POMYSŁÓW UPŁYWA 6 sierpnia o 15:30 (siedziba Stowarzyszenia CAG Gniew).

Regulamin oraz wzory wniosków znajdziecie na www.aktywnygniew.pl oraz www.mikrostyk.pl

REGULAMIN MIKRO-INNOWACJE 2018

WNIOSEK W RAMACH KONKURSU MIKRO-INNOWACJE 2018

Czytaj więcej

Zaproś swoje dziecko do akcji BHP w Mikrostyku!

Dlatego zapraszamy dzieci Pracowników do wzięcia udziału w naszej nowej akcji, która polega na przeprowadzeniu profesjonalnej sesji zdjęciowej na potrzeby stworzenia różnych banerów, które wywiesimy na terenie naszego zakładu.

Na banerach tych nasze dzieci (ale również mogą być wnuki, młodsze rodzeństwo, siostrzeńcy, bratankowie) będą wygłaszać hasła o wadze zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Sesja odbędzie się w głównym biurze Mikrostyku, 7 kwietnia od godziny 11:00. Każdy mały model zapozuje do zdjęcia na potrzeby naszej kampanii oraz jednego dodatkowego portretowego, które wykonane zostanie na jego życzenie, i które po wywołaniu otrzyma jako podziękowanie za udział w tej zabawie.

Zapraszamy do zgłoszenia 20 chętnych w wieku od 1 roku do 12 lat. Zapisy do 30 marca. Zapewniamy gadżety, pizzę i inne drobne uciechy 🙂

Zapisy u Agaty Sanieckiej lub w Sekretariacie.

Sesję fotograficzną zorganizuje Studio A, które nie raz fotografowało nasz zakład i naszych Pracowników.

Czytaj więcej

Konkurs stypendialny – wyniki

Dziękujemy za złożone wnioski, gratulujemy młodzieży ambicji oraz  świetnych wyników w nauce, a rodzicom- zdolnych dzieci 🙂

Wyniki kształtują się następująco:

Stypendium na drugi semestr bieżącego roku szkolnego otrzymują:

150 zł miesiecznie

 1. Mateusz Byzdra
 2. Natalia Rus
 3. Marta Krzyżanowska

100 zł miesięcznie

 1. Małgorzata Wyrwa
 2. Aleksandra Ogonowska

GRATULACJE!

Szczegóły zostaną ustalone wkrótce wraz z Pracownikami. Zachęcamy do kontaktu z Agatą Saniecką.

Czytaj więcej

Kongres etyki w Mikrostyku

Od 8 lutego rozpoczęliśmy serię spotkań Pracowników w celu przedstawienia nowego Kodeksu Etyki w Mikrostyku.
Kodeks został uaktualniony i dopasowany do naszego profilu produkcji oraz charakteru organizacji.
Po co nam ten Kodeks?
Można wyjść z założenia, że skoro mamy obowiązujące nas wszystkich prawo czy też określone i wszystkim znane prawa człowieka, to dodatkowe wewnętrzne regulaminy są zbędne. Jednak czy tak zbuduje się kulturę firmy? Czy Kodeks Cywilny / Prawo Karne może przewidzieć każdą specyficzną sytuację, która zdarza się w m.in. w naszym przedsiębiorstwie?
Określenie etycznych wzorów zachowań w firmie to zapewnianie przestrzegania naszych praw, to budowanie wartości przedsiębiorstwa, dobrej atmosfery, poczucia zaufania i bezpieczeństwa w pracy.

Spisany kodeks do wglądu dla każdego pracownika przechowywany będzie w biurach mistrzów, szefów, sekretariacie oraz w dziale kadr.

Można go również pobrać tutaj:

KODEKS ETYKI MIKROSTYK

Czytaj więcej